Про зарахування дітей до 1 класу у 2022 н.р.

З 1 березня 2022 року зарахування відбувається з використанням системи“Україна. ІСУО інформаційна система управління освітою” (портал SCHOOL.ISUO.ORG)

Порядок:

1. Створити електронну заяву до обраного закладу освіти.

Яким чином подати електронну заяву описано в Порядку організації та проведення електронного зарахування дітей до першого класу закладів загальної середньої освіти (далі ПОРЯДКУ). https://ternopilcity.gov.ua/vikonavchiy-komitet/rishennya-vikonavchogo-komitetu-2019/47615.html.

В Порядку детально описаний алгоритм дії батьків щодо реєстрації та надано перелік необхідних для зарахування документів, описано хто і які права має щодо прийому у 1 клас.

Ознайомитись з «Порядком організації та проведення електронного зарахування до 1 класу», адресами ЗЗСО, адресами сайтів ЗЗСО, територією обслуговування закріпленою за ЗЗСО, можна на САЙТІ Тернопільської міської ради у розділі ГРОМАДЯНАМ – ОСВІТА ( https://ternopilcity.gov.ua/gromadyanam/osvita-mista/ ), САЙТІ управління освіти і науки ТМР (http://osvita.te.ua/dokumenty/nakazy/item/834-pro-poriadok-orhanizatsii-ta-provedennia-elektronnoho-zarakhuvannia-ditei-do-pershoho-klasu-zakladiv-zahalnoi-serednoi-osvity ) розділ Накази, безпосередньо на САЙТІ та інформаційному СТЕНДІ обраного закладу освіти.

2. Принести до 31 травня 2022 року в ЗЗСО всі необхідні документи1. (копії та оригінали документів (згідно з переліком зазначеним у Порядку) та написати відповідну заяву про зарахування до першого класу закладу освіти.

3. Зарахування дітей до закладу відбувається згідно наказу 1 червня або 15 червня, залежно від права на першочерговість, та наявності місць.

4. Зарахування до закладу після 15 червня та впродовж навчального року здійснюється виключно на вільні місця в порядку надходження заяв про зарахування.

Довідку про реєстрацію місця проживання особи надавати не потрібно (при умові, якщо особа зареєстрована у Тернопільській громаді). Заклад освіти формує довідку про місце реєстрації особи самостійно!!!

Документи, необхідні для зарахування:

Ø Заява про зарахування дитини до першого класу закладу загальної середньої освіти від одного з батьків дитини (законного представника), поданої особисто (з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника).

Ø Оригінал та копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти.

Ø Оригінал або копія медичних довідок за формами:

·№ 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду» затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16.08.2010 №682;·№063/о "Карта профілактичних щеплень".

Ø Оригінал та копія документа, що підтверджує місце проживання дитини (для підтвердження права на першочергове зарахування).*

*Підтвердити місцепроживання дитини можна документами визначеними у п.8 Постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року №684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів», зі змінами внесеними згідно з Постановами КМ від 19.09.2018 №806. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/684-2017-%D0%BF

Ø У випадку зарахування дитини з особливими освітніми потребами до інклюзивного чи спеціального класу (з його утворенням за відсутності) до заяви додається висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

2Зарахування дитини в обраний заклад освіти з правом на першочергове зарахування гарантується Законом. Також батьки мають право подати електронну заявку до будь-якого іншого закладу – до нього дитина може бути зарахована на вільні місця.

Право на першочергове зарахування мають діти:

- місце проживання яких на території обслуговування школи підтверджене;

- які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами учнів цього закладу освіти;

- які є дітьми працівників цього закладу освіти;

- які є випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (для закладів ПШ №2, ПШ №3, ПШ №4, ПШ №5).

Подати оригінали документів для зарахування дітей до 1 класу на 2022-2023 н.р. можна з 01.03.2022р. по 31.05.2022р. за графіком:

Вівторок з 10.00 год до 15.00 год;

Середа з 10.00 год до 15.00 год;